Wojciech Juzyszyn Efemerofit
Gustaw Rajmus Królestwa
Karol Samsel Autodafe 8
Wojciech Juzyszyn Efemerofit
Gustaw Rajmus Królestwa
Karol Samsel Autodafe 8
Anna Andrusyszyn Pytania do artystów malarzy
Edward Balcerzan Domysły
Henryk Bereza Epistoły 2
Roman Ciepliński Nogami do góry
Janusz Drzewucki Chwile pewności. Teksty o prozie 3
Anna Frajlich Odrastamy od drzewa
Adrian Gleń I
Guillevic Mieszkańcy światła
Gabriel Leonard Kamiński Wrocławska Abrakadabra
Wojciech Ligęza Drugi nurt. O poetach polskiej dwudziestowiecznej emigracji
Zdzisław Lipiński Krople
Krzysztof Maciejewski Dwadzieścia jeden
Tomasz Majzel Części
Joanna Matlachowska-Pala W chmurach światła
Piotr Michałowski Urbs ex nihilo. Raport z porzuconego miasta
Anna Maria Mickiewicz Listy z Londynu
Karol Samsel Autodafe 7
Henryk Waniek Notatnik i modlitewnik drogowy III
Marek Warchoł Bezdzień
Andrzej Wojciechowski Zdychota. Wiersze wybrane
Zapraszamy do zakupów bezpośrednio u nas. Zamówienia realizujemy szybciej niż większość sklepów internetowych. Przy zakupie na kwotę powyżej 200 pln, na terenie Polski, wydawnictwo pokrywa całość kosztów przesyłki.
Zapraszamy do współpracy wszystkie biblioteki zainteresowane zakupem książek w cenach hurtowych.
Leszek Żuliński
To odtworzony po wielu latach pamiętnik wyobraźni, w którym największą wagę zyskują – czy może właśnie odzyskują – rzeczy czasem najbłahsze, a symbolem spełnionego szczęścia bywa nie tylko próg miłosnej inicjacji, ale i zupa pomidorowa w domu babci. Bo to również – dokonywane z perspektywy ostatecznej – obrachunki z czasem, który uczy nas smakowania chwil, doznawania życia w każdym jego wymiarze.
Marek Żymła
Poezja Marka Żymły to poezja, w której toczy się takie walki, gdzie stawką jest życie. To poezja pytań fundamentalnych i ostatecznych. To poezja, której istotą jest poważna rozmowa. Wszystko „dzieje się” tu w surowej, jakby „oczyszczonej” przestrzeni między człowiekiem a człowiekiem, między człowiekiem a Bogiem, między człowiekiem a śmiercią, czasem, przemijaniem.
Jan Drzeżdżon
Napisana wiosną 1989 roku Szalona Monika należy do tych powieści Jana Drzeżdżona, które nie doczekały się książkowego wydania ani za życia autora, ani długo po jego śmierci. Szkoda, bo pod kobiecą maską ukrył w niej Drzeżdżon swoją, być może, najbardziej dramatyczną twarz.
Marek Łuczak
Książka ukazuje rozwój urbanistyczny miasta Dąbie, od średniowiecza do czasów współczesnych, kiedy to w 1939 roku, Dąbie przyłączono do Szczecina, jako jego dużą wschodnią dzielnicę.
Marek Łuczak
Gocław, Golęcino jest monografią dwóch dzielnic Szczecina, która ukazuje ich historię i zabytki. Dzielnice te, zniszczone częściowo podczas wojny, z czasem straciły swoją tożsamość i pierwotny charakter.
Marek Łuczak
Grabowo i Drzetowo to niegdyś najbardziej uprzemysłowione dzielnice stolicy Pomorza. Potężny przemysł stoczniowy dawał zatrudnienie ponad 25 000 osób, a statki produkowane przez stocznie Nuscke, Vulcan i Oderwerke były symbolem morskiego Szczecina.
Marek Łuczak
Gumieńce, których rozwój przypada na pierwszą połowę XX wieku, stały się ważnym miejscem dla historii miasta, zarówno niemieckiej jak i polskiej. Świerczewo to jedna z najmniejszych dzielnic Szczecina, której kształt w biegiem czasu ulegał znacznym przeobrażeniom. Obecnie nazwa Świerczewo jest wypierana przez nazwy dwóch leżących na terenie dzielnicy osiedli: Kaliny oraz Przyjaźni.
Marek Łuczak
Klęskowo, Kijewo jest monografią dzielnic Szczecina, która pokazuje ich historię i zabytki.
Marek Łuczak
Krzekowo i Bezrzecze były rolniczymi wsiami, o średniowiecznej metryce. Ich rozwój i błyskawiczną urbanizację datuje się od lat 60. XX wieku, kiedy to na terenie dawnego poligonu powstało osiedle Zawadzkiego-Klonowica, a następnie rozpoczęła się intensywna zabudowa terenów rolniczych Bezrzecza, zacierając granicę między dzielnicami.